't Puttertje

Geert Snijders

Geert Snijders, gepensioneerd leerkracht basisonderwijs.
juli 2006
M D W D V Z Z
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Merovingisch_1 Karolingisch_1 Vanmiddag ben ik naar museum Meermanno Westrenianum geweest. IK heb geprobeerd heel goed naar de aanwezige handschriften te kijken. IK heb zelfs een paar schetsjes gemaakt. De eerste schets is naar een bladzijde uit de Collectio Canonum. Het dateert uit de achtste eeuw, de Merovingische periode. Heel goed is te zien dat het een overgangsschrift is tussen de Unciaal en de Karolingische minuskel.Het vlechtwerk in de B doet insulair aan.

Onderaan heb ik nog Gloriam Eter geschreven. Dat heb ik uit een tekst uit de zesde eeuw: Prophetae Minores. Het nog een zuiver unciaalschrift.

De tweede schets is naar een tekst in een boek van Rufinus Aquileiensis.  Het boek is een Historiae Ecclesiasticae (kerkgeschiedenis), het is geschreven in een Karolingische Minuskel.

Ik ben ook nog naar de Koninklijke Bibliotheek geweest waar Der Naturen Bloemen van Van Maerlant heb gezien. Prachtig! Dat boek boek dateert, dacht ik, uit ongeveer 1320 en is geschreven in een Gotisch schrift.

Posted in

Geef een reactie

Ontdek meer van 't Puttertje

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder